Prestiżowy Instytut Pantone, znany z wyznaczania trendów na rynku, ogłosił, że kolor roku 2024 to Peach Fuzz. Odcień delikatnej brzoskwini będzie towarzyszyć modnym stylizacjom przez cały 2024 rok!

Kolor roku 2024 według Pantone – Peach Fuzz

Według prestiżowego Instytutu Pantone, kolor, który podbije nasze serca i garderoby w 2024 będzie brzoskwiniowy puch!

Co to jest wzornik Pantone?

Wzornik Pantone to międzynarodowy system kolorystyczny opracowany przez amerykańską firmę poligraficzną w 1963 roku. Składa się on z ponad tysiąca kolorów o intensywnych i żywych barwach. Kolory Pantone są identyfikowane za pomocą numerów i można je znaleźć w różnych przewodnikach Pantone. System ten różni się od modeli kolorów CMYK i RGB, oferując szerszą gamę kolorów i bardziej precyzyjną reprodukcję.

PANTONE 13-1023 Peach Fuzz to wyrazisty odcień brzoskwini, który wywołuje uczucia życzliwości i czułości. Ten delikatny kolor symbolizuje troskę, dzielenie się, wspólnotę i współpracę. Jego ciepła i przytulna barwa podkreśla nasze pragnienie bliskości z innymi oraz chwile spokoju, tworząc poczucie bezpiecznego schronienia. Peach Fuzz wprowadza nowe, delikatne podejście, które inspiruje uczucie przynależności, możliwość kalibracji i pielęgnacji.

Jego subtelna lekkość jest dyskretna, ale wpływowa, dodając piękna cyfrowemu światu – przekonuje Instytut Pantone

Brzoskwiniowy puch w modzie

Brzoskwiniowe kolory sprawdzą się w miesiącach letnich – wiosna i lato w modzie 2024 będą mieć ciepłe, przyjemne kolory. W stylizacjach modowych znajdziemy więc miejsce na odrobinę kreatywności, a łącznie różnych stylów będzie naprawdę mile widziane 🙂

Prognoza na wiosnę i lato 2024? Brzoskwiniowe marynarki i żakiety, lekkie płaszczyki w kolorze delikatnej brzoskwini i wszechobecne, pomarańczowe dodatki!