ubrania dla figury klepsydra

Figura klepsydry jest uznawana przez wielu za idealną. Nie można się temu dziwić, posiadaczki tej sylwetki są bardzo kobiece i zmysłowe. Figura klepsydry charakteryzuje się wyraźnym wcięciem w talii, pełnym biustem z szerokimi ramionami oraz krągłymi, szerokimi biodrami. Wbrew ogólnemu przekonaniu, nie jest prawdą, że na tej figurze każda stylizacja będzie wyglądać dobrze. Posiadaczki tej sylwetki mogą znacznie się od siebie różnić (poprzez różną masę ciała, wzrost, oraz długość nóg). Niekiedy przy tej sylwetce pojawiają się takie mankamenty jak zbyt wydatne uda oraz pulchne ramiona. Nawet osoby o tej, pozornie idealnej figurze, powinny stosować kilka trików i zasad, aby ukrywać niedoskonałości, a podkreślać to co najpiękniejsze.

Najlepsze modele sukienek dla figury klepsydry

Za najbardziej kobiecy strój uznaje się sukienki. W tym przypadku posiadaczki sylwetki klepsydry nie mają problemów, ponieważ większość modeli sukienek będzie wyglądać na nich dobrze. Warto jednak unikać modelu oversize, ponieważ jego luźny, workowaty krój zakrywa największy atut tej sylwetki czyli wyraźne wcięcie w talii. Klepsydry mogą bez obaw podkreślać swoją wyraźnie wąską talię. Doskonale sprawdzą się tutaj sukienki kopertowe, idealnie podkreślające figurę. Dobrym wyborem są także sukienki rozkloszowane, które podkreślają talię oraz zakrywają szerokie biodra oraz zbyt masywne uda. Dla wysokich i szczupłych klepsydr poleca się sukienki bandażowe, które optycznie wydłużają posturę oraz podkreślają wszelkie zalety figury.

Najlepsze modele spodni dla figury klepsydry

Spodnie są ważnym i bardzo popularnym elementem kobiecej garderoby. Dla figury klepsydry najlepiej sprawdzą się modele z wysokim stanem oraz wąskimi nogawkami. Przylegające spodnie doskonale podkreślają różnice między wąską talią, a krągłymi biodrami. Posiadaczki tej sylwetki powinny unikać luźnych i dużych modeli, które jedynie zniekształcą ich sylwetkę. Nie sprawdzą się także spodnie biodrówki, ponieważ skracają nogi, spłaszczają pośladki oraz podkreślają ewentualnie niedoskonałości na brzuchu. Dobrym wyborem okaże się natomiast kombinezon, który jest nie tylko bardzo wygodny, ale także optycznie wydłuża sylwetkę oraz podkreśla kształty.

Najlepsze spódnice dla figury klepsydry

Posiadaczki sylwetki o kształcie klepsydry mogą bez obaw wybierać wąskie, ołówkowe spódnice, doskonale podkreślające kobiece atuty. Jest to doskonały model, uwydatniający zalety figury. Ponadto, ołówkowe spódnice są bardzo uniwersalne oraz można je zakładać na wiele różnych okazji (do biura, na randki, na co dzień, na rodzinne przyjęcia). Jeśli kobieta chce ukryć mankamenty figury zaleca się wybór rozkloszowanych spódnic o różnej długości.

Najlepsze bluzki do figury klepsydry

Kobiety o sylwetce klepsydry zazwyczaj mogą poszczycić się dużym biustem. Bluzki dla kobiet o tej sylwetce także powinny podkreślać atuty sylwetki. Warto postawić więc na dopasowane modele, a unikać zbyt luźnych i dużych bluzek. Nie sprawdzą się tutaj także bluzki z golfem i falbanami oraz hiszpanki, ponieważ poszerzają one górną część ciała.